MedPad jest wykorzystywany przede wszystkim w marketingu farmaceutycznym. Jednak jego zastosowanie może być znacznie szersze.

Podstawowym narzędziem w wykorzystywanym w promocji leków na receptę była do niedawna ulotka detailingowa, za pomocą której reprezentant firmy farmaceutycznej przedstawiał zalety leku.

W 2011 roku Steve Jobs zaprezentował iPada i sytuacja radykalnie się zmieniła. Firmy farmaceutyczne były jednymi z pierwszych, które dostrzegły ogromny potencjał drzemiący w iPadzie. Dzięki iPadowi i dedykowanej aplikacji wizyty reprezentantów zyskały nowy wymiar - stały się interaktywne, multimedialne i bardziej zapamiętywalne a przede wszystkim mogły być rejestrowane i poddane analizie. Rozpoczęła się era Closed Loop Marketingu, a dla nas era MedPada.

Być może zastanawiasz się, czy MedPad jest dla Ciebie. Przecież Twoja firma nie ma nic wspólnego z farmacją. Naszym zdaniem MedPad jest uniwersalnym narzędziem, które można wykorzystać również w innych branżach. Spróbuj odpowiedzieć sobie na 3 proste pytania: 

  1. Czy moja firma zatrudnia reprezentantów/handlowców/doradców?
  2. Czy mój produkt/usługa wymaga wizualizacji/demonstracji?
  3. Czy chcę mieć pewność, że moi przedstawiciele rzetelnie wykonują swoją pracę?

Jeśli odpowiedziałeś na te pytania twierdząco, to jesteśmy przekonani, że MedPad jest dla Ciebie i pomoże Twojej firmie w przeprowadzeniu wielokanałowej zintegrowanej kampanii promocyjnej.